Objektív választás

Fórum » Általános fényképezés » Objektív választás
Létrehozta: Réti Attila
Tolnai Ádám

2015-06-10 21:36:03

EZEN a linken meg tudod nézni hogy milyenek a képek, alul látod melyik obival lettek készítve és milyen beállításokkal!

Orbán Norbert

2015-06-10 20:38:30

Szia Ádám!
Köszönöm a segítséget.Én is úgy gondolom, hogy a Sigmánál maradok.Szívesen megnézném a képeket amit készítettél vele.
Üdv.

Szalay Krisztián

2015-06-07 09:51:15

Éva, természetesen tudod használni általános célra. A makro azt jelenti, hogy közeli tárgytávolságban is tud fényképezni. Egyébként megnéztem az általad említett obi tesztképeit a neten, és csodaszép portrékat is találtam, amit ezzel készítettek a makróképeken kívül. Szerintem jó választás.

Ádám, köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

Tolnai Ádám

2015-06-05 21:43:39

Szia Norbi! Látom hogy a 70-200as kategóriában a Sigma és a Tamron közt vacilálsz! Én Sigmát vettem meg (2,8 OS Hsm) nagyon jó választás volt, nyílván egy Nikkor még jobb lett volna,  de majdnem dupla annyiba kerül :). Amiért a Sigmát vettem meg: gyorsabb autofókusz, optikai stabilizátor. Nekem ez a 2 dolog elég volt a választáshoz! Egyébként én is D7100-at használok, ha érdekel, hogy néznek ki a képek ezzel a vázzal nagyon szívesen küldök linket!

Murányi Éva

2015-06-05 19:32:56

Köszönöm a válaszod. Szerintem is ez a logikus hozzáállás. Megnézni először önmagában hogyan működik és az mennyire elég.

Gondolkoztam, hogy olyan makroobjektívet szeretnék, melyet nem kell lecserélnem, ha általános célra szeretném hirtelen használni.. csak nem tudom, hogy a drágább canon makró objektívek alkalmasak-e nem csak makrót fotózni. (Elnézést a tapasztalatlan kérdésért, de tényleg nem volt még a kezemben :) )

Néztem a Canon honlapján a palettát:

http://www.canon.hu/for_home/product_finder/cameras/ef_lenses/macro/

Az első kettőről tudom, hogy lehet általános célra is használni, de mi van a többivel. ?
(Nem szeretnék beleugrani úgy pl. a EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM megvásárlásába most, azért, mert tudom, hogy jó árban van és megfelelőnek tűnik számomra és később megbánni, mert kiderül, hogy drágábbat is választhattam volna, csak nem ismertem. ) Szívesen áldozok több pénzt is egy hosszabb távon kifizetődő darabra.

Orbán Norbert

2015-06-04 20:00:17

Krisztián!
Köszönöm a válaszod.50-es alapot vettem.Nem bántam meg.Csodaszép képeket lehet vele készíteni.

Szalay Krisztián

2015-06-03 07:10:49

Szia Éva!

Gratulálok a cuccokhoz, és nagyon örülök, hogy tudtam benne segíteni! Ami pedig a közgyűrűsort illeti, persze, hogy van. Javaslom a Canon sajátját, azzal biztosan nem lesz problémád. Árát tekintve nem egy olcsó dolog, mert az EF-25 jelenleg több mint 40eFt. Először próbáld ki, hogy alapban mit tud a makró obi, aztán utána látni fogod, hogy szükséged lesz-e közgyűrűkre.

Szalay Krisztián

2015-06-03 07:04:02

Szia Norbert!

Mivel croppos vázad van, így az 50-es alappal is csodaszép portrékat fogsz tudni készíteni. Ha fontos, hogy a lehető legjobban elmosd a hátteret, akkor a hosszabbik gyújtótávolságút válaszd! Azt hozzá kell tenni, hogy ebben az esetben 135mm gyújtótávolságnak megfelelő látószöget fogsz kapni.

Ha csak a tesztekre hagyatkozunk, akkor a Sigma telezoom valamivel jobb választásnak bizonyul, de ne ebből indulj ki. Nézz szét a neten, nézz meg minél több tesztfotót, és dönts az alapján. Persze ne hagyd figyelmen kívül azt sem, hogy milyen vázzal készítették a képet.

Nekem is az a véleményem, hogy három obival el lehet boldogulni szépen. Véleményem szerint 17-18mm körüli nagylátószögű obival, egy alappal, és egy telezoommal minden helyzetet meg tudsz oldani.

Murányi Éva

2015-06-02 09:44:09

Szia Krisztián!

A canon 70-200mm f4 álomszépen működik. Ezúton is szeretném megköszönni a telitalálat javaslatod! A kenkorol lemondtam. Semmi biztatót és megnyugtatot nem találtam róla meg angolul sem.. Majd esetleg a canon hazatajarol keresek konvertert..

Ami azonban most foglalkoztat, az a Canon ef-s 60mm f2.8 macro.. Írtad te is, hogy nagyon jó, viszont amit nem tudok, az az, hogy letezik-e eszköz, amellyel tudom tuningolni pl valamilyen közgyűrűsor…?

Előre is köszönöm válaszod
Éva

Orbán Norbert

2015-06-01 19:55:03

Kedves Krisztián!
A segítségedet szeretném kérni.Pár hete cseréltem le a Nikon D5200-at D7100-ra.Próbálok belemélyedni a fotózás rejtelmeibe.Az 5200-hoz Sigma 17-70 f2.8-4 objektívet használtam és elég jól működött. Családi képeket, portrét, és tájképeket szeretek fotózni. A D7100-al a Sigma úgy vettem észre, hogy nem olyan szépek és élesek a képek mint az 5200-al.Szeretnék vásárolni objektívet ezekhez a témákhoz amit írtam.
Segíts nekem a választásban.
Alapnak:Nikon 50mm 1,8G - vagy Nikon 85 mm 1,8G a szebb portréhoz.
Sigma 70-200 VRII 2.8 - vagy Tamron 70-200 f2.8
Ha úgy döntenék, hogy lecserélem a sigma 17-70-et mit ajánlanál helyette.
Úgy gondolom, hogy 3db objektívvel meg tudok mindent oldani amire én használom egyenlőre a fényképezőgépet.
Segítségedet előre is köszönöm.

Szalay Krisztián

2015-05-27 17:13:30

Kedves Szilvi!

Ha már megadta magát a kitobi, tényleg érdemes legalább egy nagyságrenddel jobb minőségű objektívet választani. Néztem számodra egy obit, ami véleményem szerint a céljaidnak tökéletesen megfelel. Ez már nem kit minőség, hanem annál jóval szebb képet produkál.

Tudsz vele fényképezni a tágas terektől kezdve a közeli portrékig mindent. Ebbe beleértem a tájképeket, természetfotókat is. Hobbi célra ez elég jó választás.

Szeli Szilvia

2015-05-27 13:43:49

Kedves Krisztián!

Canon 450D gépemen tönkrement a kit objektív,így most vásárlás előtt állok.
Alapvetően a családom fotózásra - kültéren,lakásban- ,kirándulások megörökítésére - épületek,szobrok,vár,rom stb.- szeretnék objektívet választani.Alapvetően kézben használom,bár van állványom is.Mit ajánlanál az elképesztő választékból?A 18-55-ös kit objektívről sokan lebeszéltek,hamár egyszer be kell ruházni.Szóba jöhet a 18-135 vagy a 18-200 ,vagy esetleg vmi más?A márka Canon,Tamron,Sigma?Persze tudom hogy pénztálca függő,de nem mindig a legdrágább a legjobb!

Válaszodat előre is köszönöm!

Szilvi

Szalay Krisztián

2015-05-25 09:47:13

No, akkor megvan, hogy honnan volt ismerős a dolog. :) Szerintem nagyon jó kis hobbigép. Ha majd használod, és lesznek róla tapasztalataid, írj róla pár sort!

Baranyai Péter

2015-05-24 13:46:44

Korábban már olvastam a blogbejegyzést, csak nem ugrott be nekem honnan is rémlik a 18-105-ös objektív. :)
A D5200 felé hajlok, hajlottam eredetileg is. Köszönöm a választ!

Szalay Krisztián

2015-05-23 18:36:01

Szia Péter!

Annyira jót kérdeztél, hogy még írtam is erről egy blogbejegyzést. Olvasd el, és ott fogod benne meglelni az objektívekre vonatkozó kérdésedre a választ.

Ami pedig a bridge és a tükörreflexes kérdést illeti, én is annak a híve vagyok, hogy a bridge gépet hagyd ki a szórásból. Ha tanulni akarsz fényképezni, akkor kevés lesz a bridge tudása. A belépő tükrös gépnek sem a minősége az, ami miatt ezt ajánlom, hanem a praktikussága miatt. Mégiscsak ezzel tudod közvetlen megtapasztalni a záridő, blende és a fényérzékenység összefüggését. Bridge gépen a manuális üzemmód sem annyira manuális. Az említett kettő váz közül pedig a D5200-at válaszd, azzal jobban jársz.

Baranyai Péter

2015-05-22 23:25:20

Szia Krisztián!

Elkezdett foglalkoztatni, érdekelni a fényképezés, ezért fényképező vásárlásán gondolkozom. Nikon D3200 esetleg Nikon D5200 gépre gondoltam. Elsősorban a tanuláshoz és a gyakorláshoz megfelelő objektívet vennék. Mivel teljesen kezdő vagyok, gondolom nekem így elsőre egy kit objektív is megfelelne erre a célra. Nincs konkrét téma (még egyelőre), ami kifejezetten érdekel, ezért nem tudom megfelelő lenne-e egy 18-55-ös obi. Végig olvastam az egész fórumot és ha jól emlékszem erre az esetre egy 18-105-ös obit ajánlasz. Az anyagiak végesek, ezért szerinted nekem - mint kezdő - elég egy 18-55-ös objektív elsőre vagy egy kicsit drágább, 18-105-ös jobban megfelelne?

Elsőre egy bridge gépet (Fujifilm FinePix S8600) néztem. Egy ilyen bridge gép jó-e tanulásra vagy tanulni is tükörreflexes gépen érdemes? Utána olvasva és egy ismerőst kérdezve jutottam el a Nikon gépekig. Azt mondta az ismerősöm, hogy vissza gondolva ma már inkább bridge helyett tükörreflexes gépet venne elsőre is. Erről mi a véleményed? Érdemes-e egy jóval olcsóbb bridge gépet venni vagy inkább nem?

Szalay Krisztián

2015-05-21 08:15:11

Ádám, a Sigma telekonverterével kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom. Nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a működést. A Nikon konvertere viszonylag észrevétlen marad, de a Sigmával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Anno használtam még Prakticához, de az egy teljesen más világ volt.

Tolnai Ádám

2015-05-20 16:00:34

Szia Krisztián!
Lenne egy kérdésem, nemrég vásároltam egy Sigma 70-200 f 2,8-as obit. Most azon gondolkozom, hogy veszek hozzá egy 2x-eres Sigma telekonvertert. Nem tudom volt e már ilyennel dolgod, arra lennék kíváncsi, hogy milyen hatása van az autófokuszra, képstabilizásra, rekeszállításra, és persze a képminőségre?
Azt tudom, hogy a fényerő  5,6 lesz ha használom a telekonvertert, a képminőségromlást szeretném elkerülni, és ha nagyon minimálisan is rontja, vagy esetleg "lassítja" az autófókuszt, akkor nem veszem meg.
Köszönöm a segítséged!
Ádám

Szalay Krisztián

2015-05-20 09:38:42

Szia Petra!

A Tamronnak van ez az obija, ami véleményem szerint álomszép képet készít a körülményekhez képest. A 2.8-as nagy fényerő nagyon jól jön, ráadásul van makró tartománya is. Az igaz, hogy ennek elég húzós az ára a megszokott kitobikhoz képest, de az is igaz, hogy ez életed végéig jó társ lehet, ha vigyázol rá.

Palkovics Petra

2015-05-18 18:19:55

Szia!

Messziről szeretnék fotózni. ( pl. vadakat, erdőben,mezőn, tájképet… ..stb)
Tehát, akkor a macro zoom obi az alap macro obinál még sokkal közelebbi képet tud fényképezni?
Nem tudom ez segítség volt-e?!
Remélem így már lényegre törőbb voltam.
Előre is köszönöm a válaszod! :)

Feliratkozás erre a témára
A hozzászólás csak a regisztrált felhasználóknak engedélyezett. Ha Te már regisztráltál, akkor lépj be a felhasználói neveddel és a jelszavaddal. Ha még nincs hozzáférésed, akkor regisztrálj, és küldök neked.Bejelentkezés

Hogyan válassz fényképezőgépet?

Milyen fényképezőgépet érdemes vásárolni? Mi a legjobb választás annak, aki szeretne megtanulni fényképezni, esetleg munkát szeretne vállalni? Mi a jelentősége a tükörreflexes gépeknek? Elsősorban ezekre a kérdésekre adja meg a választ ez a kis útmutató.

Mivel a Fórumban újra és újra találkozom olyan kérdésekkel, amelyekre már számos esetben megadtam a választ, így ideje volt, hogy megszülessen ez az ebook, ami tartalmaz minden fontos tudnivalót a megfelelő gép kiválasztásához. Ingyenes, nem kell érte fizetni semmit. Mindenkinek elküldöm e-mailben, aki feliratkozik a 101 Fotótipp sorozatra.

Neked is sok szeretettel ajánlom, ha tervezed a gépvásárlást, illetve szeretnél egyre szebb képeket készíteni. Mindkettőhöz segítséget nyújt számodra a 101 Fotótipp sorozat!

Tovább