Fórum / Általános fényképezés / Koncertfotózás

Koncertfotózás

Létrehozta: Máté Viktória7 hozzászólás

Szalay Krisztián

Kedves Andrea, kedves Betyár!

Állíthatod az egyes színcsatornák telítettségét, és az árnyalatát (hue/saturation), de ez csak részben fog megoldást nyújtani. Mivel a meghatározó fények színén, irányán, erején, lágyságán vagy keménységén múlik az összhatás, így az eredmény is az lesz, amit létrehoz. Ha piros a domináns fény, akkor értelemszerűen annak dominanciája fog a felvételen is tükröződni.

2018-04-09 07:44:45 • Szalay Krisztián

Pőcze Andrea

Kedves Krisztián,
köszönöm a segítséget, amit eddig a blogoddal nyújtottál.
Olyan kérdésem lenne koncertfotózás témában, hogy 1.mi annak az oka és 2. hogy kerülhetem ki, vagy orvosoljam az utómunka során, ha a képem éles, jó a kompozíció, de a színpadi fény full "átvette" az uralmat és csak pl. piros (és annak árnyalatai) a szín, ami elmegy egészen feketéig.
Bocsánat, ha nagyon amatőr a kérdés.
Várom válaszod, köszönettel,
Betyár

2018-04-07 11:54:13 • Pőcze Andrea

Máté Viktória

Úgy lesz! :) Még egyszer köszönöm, sokat segítettél. :)

2013-10-16 16:01:01 • Máté Viktória

Szalay Krisztián

Nagyon szívesen! Kísérletezz nyugodtan a beállításokkal, mert az a legjobb tanulás, amikor nyomkodod, tekergeted a gépet és látod is az eredményét. Sok sikert kívánok a fotózáshoz! :)

2013-10-16 15:54:28 • Szalay Krisztián

Máté Viktória

Köszönöm a gyors és részletes választ! :)

2013-10-16 15:15:45 • Máté Viktória

Szalay Krisztián

Kedves Viki!

A koncerteken történő fotózás egyik ékes példája annak, amikor az automatika nem tud mit kezdeni a fénytechnikai eszközökből érkező fénnyel. Programautomatikát éppen ezért ne használj! A színegyensúly a színhűségért felel, nem az expozíció helyességéért. Ahogyan A fényképezés összetevői című blogbejegyzésemben írtam, három tényező van, aminek az összessége adja az expozíciót. A fényérzékenység (ISO), a fényrekesz (blende), és a zársebesség.

Kiindulásként válassz olyan zársebességet, aminél még éppen nem mozdul be a kép. Valamikor elég az 1/125, de sok esetben ennél rövidebb időre lesz szükséged (1/250 - 1/500). A fényrekeszt nyisd ki amennyire csak tudod. Minél tágabb a rekesz, annál kisebb az f értéke (pl. f2.8). Ehhez pedig válassz megfelelő ISO értéket az adott fényviszonyoktól függően. Ha sok a fény, elég lesz a legalacsonyabb ISO érték. A megvilágítás csökkenésével pedig emeld a fényérzékenységet. Minél nagyobb fényérzékenységet állítasz, annál nagyobb képzajra is számítanod kell. Előfordulhat, hogy olyan erős a világítás, hogy a legalacsonyabb ISO értéken is kiég a kép. Ilyenkor vagy zárd a blendét és/vagy válassz gyorsabb zársebességet.

Remélem tudtam segíteni! :)

2013-10-16 13:47:58 • Szalay Krisztián

Máté Viktória

Kedves Krisztián!

A segítségedet szeretném kérni. Nagyon érdekel a koncertfotózás, fellépések és előadások fotózása, de mivel egyelőre csak automata beállítással fényképezek, gyakran meggyűlik a bajom a fényviszonyokkal. A gép típusa, amit használok Canon EOS 550D és a tanácsodat szeretném kérni, melyik programmal fotózzak, mivel játsszak? Fehéregyensúllyal, ISO-val…?

Válaszodat előre is köszönöm! :)

2013-10-16 13:21:21 • Máté Viktória

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató