Fórum / Általános fényképezés / Tükörreflexes vagy MILC?

Tükörreflexes vagy MILC?

Létrehozta: Kövesi Zoltán227 hozzászólás

Szalay Krisztián

Kedves Péter! Nagyon szívesen! Örülök neki, ha segít az oldal eligazodni. Elvégre ezért csinálom. Ha bármi felmerül még, írj nyugodtan!

2015-09-17 19:58:33 • Szalay Krisztián

Orosz Péter

Kedves Krisztián!

Köszönöm a segítséget és a sok jó tanácsot. Nagyon sokat lehet tanulni a fórum olvasgatásával.

2015-09-17 13:20:04 • Orosz Péter

Szalay Krisztián

Zsolt, nagyon szívesen! Ha megvetted és kipróbáltad, írj róla pár sort! Köszi!

2015-09-16 19:12:23 • Szalay Krisztián

Révai Zsolt

Krisztián! Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod és a válaszod!

2015-09-16 05:22:00 • Révai Zsolt

Szalay Krisztián

Zsolt, így már világos a dolog. Nos, amit tudni kell az az, hogy a belépő DSLR gépek kitobival nem produkálnak túl jó minőséget. Viszont meg tudsz vele tanulni fotózni.

Igen, jól írtad, a Nikon obijának kisebb a zoom tartománya mint a másiké.De ne ezt vedd alapul. A 18-105-ös optika átfog egy akkora látószög tartományt, amivel a tágas terektől kezdve a közeli portréig mindent le tudsz fényképezni. Ha valóban célod az, hogy megtanulj fényképezni, akkor jó választás az általad kinézett Nikon.

2015-09-13 21:22:29 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Péter, megnéztem, hogy általános célra milyen optikát lenne praktikus választanod a Fujihoz. Nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak: XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS. Van benne nagylátószög, és van normál (azaz az emberi szem látószögének megfelelő) állás is. No, meg mai a kettő között van, persze. Ráadásul nagyon jó fényerővel. Boltot sajnos nem tudok. Keress rá, hogy hol lehet ilyet kapni, és hívd fel az üzleteket, és kérdezd meg, hogy megtapogathatod-e. Ezt találom a leggyorsabb megoldásnak.

2015-09-13 21:16:07 • Szalay Krisztián

Révai Zsolt

Ami nem került leírásra, hogyép után vásárlásomnak egyik fő célja , hogya jelenlegi Olympus vg-110-es gépet szeretném egy olyan gépre cserélni amivel a fotozás teljesen hobby szinten való úgymond elsajátítása és a fényképezőgép beállításának megismerése után szebb képeket tudjak csinálni mint a régi kis kompakt géppel. Köszönöm szépen a segítséget. Bitzos nagyon összekutyultam a mondandóm, de remélem a lényeget ki lehet venni belőle.

2015-09-12 04:55:10 • Révai Zsolt

Révai Zsolt

Kedves Krisztián! Előre is köszönöm a fáradozásod!

2015-09-12 04:33:35 • Révai Zsolt

Szalay Krisztián

Kedves Péter és Zsolt! Ma és holnap a kelleténél jobban összesűrűsödött a programom, ezért vasárnap estig kérem szíves türelmeteket. Akkor fogok tudni válaszolni. Zsolt, neked annyit javasolnék addig, hogy nézd meg azt a két gépet is, amit Péternek ajánlottam. Aztán majd bővebben kifejtem. Addig is szép hétvégét kívánok!

2015-09-11 22:29:06 • Szalay Krisztián

Révai Zsolt

Szia Krisztián! Lehet most meg leszek kövezve, mert többször kérdeztek már hasonló választás előtt, de most tartok ott , hogy kicsit belekeveredtem a számokba, adatokba amik a gépeket jellemzik. A lényeg, hogy teljesen hétköznapi felhasználásra szeretnék egy gépet vásárolni. Anyagi korlátok sajnos meghatározottak ezért ez max 150E ft-ig terjed. Kinéztem 2 gépet. az egyik SONY DSC-HK 400 (BRIDGE) a másik egy NIKON D3200 + 18-105mm VR (dSLR) gép. Egyik ismerősömnek egy ugyanilyen Sony gépe van ezt kézbe fogtam, próbálgattam . de sokkal előrébb sajnos a döntésemben nem jutottam. A gép leginkább tájképek fényképezésére lenne használva. Elolvastam az oldaladon minden ehhez kapcsolódó irást , de nehéz a döntés. Ezért szeretném kérni a te véleményed, hogy melyik gép az ami egy átlag felhasználás mellett bár miben is jobb a másiknál. Pl a A Nikonnak ezzel az objektívvel mekkora az zoomja a sony 50X-es zommjával szemben? Olvastam egy oldalon hogy nagyjából úgy lehet kiszámítani, hogy a 105/18=5,83 Akkor a Nikon gép ezek szerint tized akkora zoomra képes a Sonyval szemben vagy ??????,
Szóval ha nem túl nagy kérés akkor egy pár mondatban kifejtenéd, hogy Te melyiket választanád? Nagyon szépen köszönöm előre is!

2015-09-11 20:21:37 • Révai Zsolt

Orosz Péter

Kedves Krisztián!

Köszönöm.Igen, tudtál segíteni, ami persze újabb kérdéseket fogalmazott meg bennem.
Megnéztem mind a két ajánlott gépet, a Fujifilm XE2 egy kicsit jobban megfogott. Tudnál ajánlani hozzá egy objektívet, ami általános használatra megfelel? Meg esetleg ismersz olyan üzletet, ahol fizikailag is meg lehetne nézni és ki is lehetne próbálni a gépeket. Esetleg még tanácsot is tudnának adni, hogy melyiket miért érdemes vagy miért nem.

2015-09-11 11:54:56 • Orosz Péter

Szalay Krisztián

Kedves Péter!

Nagyon szépen köszönöm! Örülök, hogy hasznosnak találod az oldalt. Így én is boldog vagyok, hogy van értelme az egésznek.

Tükörreflexes gépet nem javaslok, ha nem indokolja semmi ezt a konstrukciót. Nagyon jól látod, hogy a MILC gépek között érdemes nézelődni. Kérdésedre válaszolva, de amire gondolsz, arra nagyon sok. Egész pontosan nem csak arra. Ráadásul annak annyi a hátránya, hogy egy fix 35-ös optikával szerelték, ami 63 fokban lát, aztán ennyi. Viszont csodálatos képet ad.

Van két MILC, amit szívesen ajánlok neked. Az egyik a Panasonic Lumix GF7. Pici kis jószág ez a gép, de a képe annál szebb. Nézz utána, megéri. Meg az árát is megéri bőven. A másik Fujifilm XE2. Mindkét eszköz ár-érték aránya nagyon jó, és biztos vagyok benne, hogy klasszisokkal szebb képet ad mint a kompaktok.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni!

2015-09-11 06:59:20 • Szalay Krisztián

Orosz Péter

Kedves Krisztián!

Először is szeretném megköszönni az egész oldaladat, mert én csak a napokban találtam rá, de azóta rengeteg időt eltöltöttem az olvasgatásával.
Tényleg jó látni azt, hogy vannak még profi szakemberek, akik nem kevés időt fordítanak arra, hogy a hétköznapi emberek jobban meg tudjanak ismerkedni az adott témákkal. KÖSZI!!!

Persze én is szeretnék kérdezni, mint régóta fotózó, de a családi képek, kirándulós képeken még nem túllépő ember. Eddig én csak a kompakt gépeket részesítettem előnyben, mert mindig kéznél van, kicsi, a zsebedben elfér. Tisztában vagyok ennek a hátrányaival is és gondoltam a következő vásárlásnál szétnézek kicsit. Nekem még mindig fontos, hogy viszonylag normál méretű, súlyú legyen a gép. Gondolkodtam a tükörreflexes gépeken is, de végül sokat olvasva arra jutottam, hogy az még nem nekem való. Sokat fotózom a gyerekeket, ahol fontos, hogy gyorsan tudjak reagálni rájuk, mert még egyszer már nem úgy mosolyognak… :-)

Nekem nagyon tetszik a Fuji X 100S, amit korábban már ajánlottál a fórumon. Kérdésem az, hogy arra, amire én gondolok, nem túl "sok" ez a gép?
Nagyon tetszik még a Nikon Coolpix S 9900 is. Mind maga a gép, mind amit tud megfelelő lenne nekem. Persze árban nem egy kategória, de szeretnék egy olyan gépbe fektetni, amiből, ha úgy alakul és később szeretnék komolyabban fotózni hobbi szinten, akkor megvan benne a lehetőség.

Előre is köszönöm a segítséget.

2015-09-10 11:48:55 • Orosz Péter

Szalay Krisztián

Szia László!

Próbáld meg a Soós Kereskedésben, hátha van nekik. Interneten pedig, ha rákeresel, ad ki találatokat. Ott van például az Olx, a Vatera, vagy nemzetközi szinten az Ebay.

2015-05-11 03:36:04 • Szalay Krisztián

Antal László

Szia!
Köszi a választ, esetleg tudnál olyan helyelket, vagy veb oldalt, ahol ezekhez használtan hozzá lehetne jutni?

2015-05-10 18:50:29 • Antal László

Szalay Krisztián

Szia! Szűkösen a D7xxx fér bele például egy Sigma 50-150-es f2.8-assal. Véleményem szerint számodra ez lenne a legjobb választás. Persze tudnék még ajánlani, de az árban már jóval felette van. Ezzel a kombóval nagyon szép eredményeket tudsz elérni.

2015-03-25 09:47:28 • Szalay Krisztián

Antal László

Szia! 
Olyan 3-4száz e kategóriára gondoltam.  Szerinted ebben melyik gép a legjobb ár-érték arányú?

2015-03-25 06:48:43 • Antal László

Szalay Krisztián

Szia László!

Ez nem unalom kérdése, szívesen válaszolok, szívesen segítek, ha tudok. Nekem megtiszteltetés, hogy kérdeztek, bíztok abban, amit mondok.

Mielőtt nagyon nekimegyünk a dolognak, érdemes pár dolgot tisztázni. Mit jelent számodra a félprofi váz? Mert a gyakorlatban a félprofi és egy erős hobbi gép között van ám nagy különbség. Jó példa erre a Nikon D7xxx és a D6xx gépek. Az előző DX méretű szenzorral van szerelve, szép képet ad, rendkívül jó hobbi kategóriájú gép. Egyel felette pedi gmár a félprofi kategóriába sorolandó gépről beszélünk, pár százezres árdifferenciával.

Ugyanez vonatkozik az objektívekre. Vannak olyan zoom optikák, amik megfelelőek hobbi célra, de ha jobb minőségre vágysz, ott már a sokszorosát kell kifizetni. Mivel nagy a választék, úgy kérdezem, hogy mennyit tervezel erre az egészre költeni?

2015-03-17 10:48:03 • Szalay Krisztián

Antal László

Szia Krisztián!
Biztosan unalmas kérdés már számodra, de azért felteszem még egyszer! :)
Gép vásárlás előtt álok, régóta fényképezgetek, szeretnék egy komoly gépet.
Amire kellene, nagyobb távolságokból történő közeli képek készítése, mozgó témák,
( sport, természet, stb.)  ezekhez szeretnék egy fél profi gépet vásárolni.
Te melyik típust ajánlanád, milyen obi-val?
Válaszod előre is köszönöm!

2015-03-15 19:05:33 • Antal László

Szalay Krisztián

Kedves Antal!

Véleményem szerint bőven elég a 18-105-ös. Hiába a hosszú gyújtótávolság, az nem ad olyan képet mint egy nagy fényerejű társa. Ékszerekhez, családi képekhez bőségesen elegendő az előző, és még az a nagy előnye is megvan, hogy nem kell cserélgetned a gépen. Profi objektívekre mást mondanék, de ebben a kategóriában a 18-105-öst szoktam javasolni.

2015-03-12 21:59:44 • Szalay Krisztián

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató