Fórum / Professzionális fényképezés / Az örök kérdés: Nikon vagy Canon?

Az örök kérdés: Nikon vagy Canon?

Létrehozta: Szalay Krisztián583 hozzászólás

Szalay Krisztián

Kedves Dániel!

Véleményem szerint a Panasonic DMC-TZ70 pont ideális erre a célra. Könnyen kezelhető, kis helyigényű, nagy zoom-tartományú, HD videózásra képes, és Leica optika van benne, amivel készíthetők tágas terek és közeli portrék is. Abszolút tökéletes arra a célra, amit írtál.

2016-05-16 21:29:49 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Kedves Katalin!

Teljesen jó gépeket nézett ki a férjed. Mindkettő megfelel a célnak. Személy szerint én jobban vonzódom az Olympushoz mint a Sonyhoz, de ez egyáltalán ne befolyásoljon benneteket. Mindkettőtől hasonló eredményt várhattok. Nyugodtan megvehetitek, jó kis gépek.

2016-05-16 21:15:33 • Szalay Krisztián

Gyenes Dániel

Kedves Krisztián!
Szeretnék venni a barátnőmnek egy fényképezőgépet ajándékba, de nem tudom milyet. Nyaraláskor, kiránduláskor használná. Tudnál ajánlani egy erre a célra alkalmas kompakt gépet? 100-120 ezer lenne a keret.

2016-05-16 14:57:22 • Gyenes Dániel

Selmeci Katalin

Szia Krisztián!

200-max 250 000 Ft körül gondolkoztunk. SONY ALPHA ILCE-6000 + 16-50 mm + 55-210 mm fekete kit ez a gép most 255 000 Ft, illetve OLYMPUS E-M10II fekete + Pancake EZ-M1442 fekete + EZ M4015 R fekete Kit ez most 266 000 Ft, a férjem ezeket nézte. Kèrlek nézd meg, hogy hasonló összeg körül te milyen megoldást tudnál javasolni, illetve az általam előbb említett két gép közül melyiket javasolnád, családi illetve mint korábban írtam sport fotózáshoz, esetleg rövidebb videók készítéséhez . Még egyszer nagyon köszönöm eddigi segítségedet.
Kati

2016-05-16 14:56:57 • Selmeci Katalin

Szalay Krisztián

Kedves Kati!

Az általad kinézett gépek teljesen jók. Objektívet mindenképpen kell venni hozzá. Az, hogy külön veszed, vagy a csomagban benne van, az teljesen mindegy. Ami a lényeg a te szempontodból, hogy a gyújtótávolság (milliméterben megadott érték) legyen kb 200, hogy a messzebb lévő témát is tudjad fényképezni. Sokat számít az objektív fényereje is a minőség szempontjából, viszont árban a jó objektívek már sokkal magasabbak. Ha mondasz nekem egy keretet, hogy meddig lehet nyújtózkodni, szívesen keresek neked rá megoldást!

2016-05-15 08:32:05 • Szalay Krisztián

Selmeci Katalin

Kedves Krisztián!
Köszönöm a gyors választ, nagyon hasznos volt! Van esetleg javaslatod, hogy milyen gépet vegyünk, van-e olyan amihez nem kell külön megvenni azt az optikát amit javasoltál, mert alapból van hozzá olyan. Nem tudom, hogy van-e benne tapasztalatod, de lenne még egy kérdésem, a férjem megy nyáron Amerikába, szerinted szabad kint venni gépet? A garancia érvényesítése miatt van bennem kétely. Állítólag kint olcsóbban hozzá lehet jutni.
Köszi Kati

2016-05-12 18:53:47 • Selmeci Katalin

Szalay Krisztián

Kedves Kati!

Elsősorban az objektívre kell koncentrálni, ha sporteseményt szeretnél fényképezni. Milyen messziről készíted a fotókat? Ha jól sejtem, minimum van 5-6 méter távolság, vagy még több is, igaz? Ha igen, akkor hosszabb gyújtótávolságú objektívek után érdemes nézni (105-200-250 mm környékén). Ebből a szempontból a váz mindegy.

2016-05-12 17:13:43 • Szalay Krisztián

Selmeci Katalin

Kedves Krisztián!
Fényképezőgép vásárlása előtt állunk, olyan gépet szeretnénk vásárolni amivel jó minőségű képeket tudunk készíteni asztalitenisz versenyeken, illetve kézilabda meccseken. Két fajtát néztünk, mirrorless illetve a tükörreflexes. Mirrorless Olympus E-M10 Mirrorless fényképezőgép, 16.1MP, Fekete + EZ-M1442 II R objektív,  valamint Canon EOS 1200D DSLR fényképezőgép, 18MP, Fekete + EF-S 18-55mm IS Objektív. Még egy van amit néztünk Nikon D3300 DSLR fényképezőgép, 24.2MP, Fekete + AF-P 18-55 VR objektív. Ha csak az árat nézem akkor a canon a legolcsóbb, de sajnos teljesen amatőrök vagyunk ezen a téren, ezért remélem fogsz tudni nekünk segíteni, hogy ne csak az ár alapján döntsünk.
Előre is köszi a segítséget.
Kati

2016-05-11 15:30:14 • Selmeci Katalin

Szalay Krisztián

Kedves Péter!

A dilemmád helyes, a márkát viszont neked kell eldöntened. Menj el szaküzletekbe, fogd kézbe mindkettőt, és döntsd el, hogy melyik a szimpatikusabb. Mind a két típustól megközelítőleg ugyanazt várhatod.

2016-05-01 22:51:13 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Szia Zsolt!

Mindkettő eszköz nagyon jó. A WiFi adapterrel volt dolgom, teljesen jól működött, a másikról csak olvastam, de az is tökéletesen megfelel a célnak az olvasottak alapján.

Ha esetleg van itt valaki, akinek van vele tapasztalata, szívesen venném, ha írna róla.

2016-05-01 22:49:54 • Szalay Krisztián

Dávid Péter

A dilemmám: Nikon D5500 vagy Canon EOS 760D? Olvastam és néztem teszteket (ezekből számos összehasonlító teszt is van) de még mindig nem tudtam dűlőre jutni. Vélhetően egyikkel sem leszek elégedetlen, de kicsit hosszabb távra gondolkodva objektívek elérhetőségében, kiegészítőkben gondolkodva melyik javasolt?
Kezdőként sajnos most a mindent akarok fotózni állapotában vagyok, de leginkább város, épületek, azon belül minimál, struktúrák érdekel leginkább, de szeretnék természetet és portrét is készíteni.
Első körben egy fix 50-es és egy utazózoom amit hozzá gondoltam, a többit apránként. Helyes ez a megközelítés? Köszönöm! Péter

2016-04-29 08:18:04 • Dávid Péter

Stark Zsolt

Szia Krisztián.
Vettem egy Nikon D5200 gépet,és most szeretnék hozzá vagy eye fi kártyát vagy wu-1a adaptert. Te melyiket javasolnád? Esetleg valami tapasztalat?
Válaszodat előre is köszönöm

2016-04-28 20:43:07 • Stark Zsolt

Szalay Krisztián

Kedves Tímea és Attila!

Amire ideértem, láttam, hogy már meg is oldottátok a nagy kérdést, amit ezúton is köszönök! Egyébként teljesen egyetértek a válasszal.

2016-03-19 20:45:10 • Szalay Krisztián

Pusztai Attila

Én inkább a helyedben a 3300-ast venném nagyobb obival !
Mint írtam nem sok különbség van ! Képérzékelő meg a megapixe is ugyan az..
5200-as előnye a kihajtható kijelző a többi nem sokban tér el a ház is majdnem ugyan az a a kezelőfunkciók is, képminőségben sem venni észre a különbséget.. 3300-ban van panoráma mód.  Nikon D3300 + 18-105mm VR kb 160 ezer (ex digi..)
A nagyobb obival többre mész utólag + 80 e lenne .
Itt össze tudod hasonlítani :  http://www.nikon.hu/hu_HU/product/digital-cameras/slr/consumer/d5200#

2016-03-19 15:45:23 • Pusztai Attila

Havrán Timea

Köszi a választ :) Egyelőre csak ismerkedni szeretnék a géppel és talán később elkezdeni már komolyabbakkal foglalkozni, amikor már biztosabban használom a fényképező minden funkcióját, kiegészítőjét. :)
Objektívnél olvastam, hogy ez a jobb, de 18-55-t adnak hozzá, de mindenképp akartam hozzá venni plusz kiegészítőket is. Tehát akkor inkább a D5200. Én is errefelé húzok, mert árban csak £20 több. :)

2016-03-19 14:09:43 • Havrán Timea

Pusztai Attila

Timea ! Nekem N. 5200-as van 18-55mm VR II KIt-el. Véleményem szerint a két gép között 3000 és az 5000 széria között nem sok minőségi különbség van !  Mindegyiknek van előnye meg hiányossága is de ez csak kényelmi szempontok.  A 7000 széria már egy nagyobb lépés felfelé én ma már biztosan azt vennék ott már van képminőségi javulás is a kisebb szériákhoz képest-
Ha mégis a 2 gép közül kell választanod inkább az optikában válasz hozzá nagyobbat-jobbat pl : a 18-105-ös objektívet !

2016-03-19 13:07:47 • Pusztai Attila

Havrán Timea

Szia Krisztián!

Nézegettem gépeket és kettő közül nem tudok választani. Szerinted melyiket válasszam a Nikon D3300 Digital SLR Camera + 18-55 mm VR II Lens Kit vagy Nikon D5200 Digital SLR + 18-55mm VR II Compact Lens Kit? Teljesen kezdő szintről ismerkedek a fotózással, ami az ilyen "profibb" gépeket illeti, mert természetesen telefont meg "gagyibb" fényképezőket használtam már. :) Viszont komolyabban érdekel a téma és most már szeretném megtenni azt a bizonyos lépést, hogy el is kezdjem. :)
Illetve ha már ezt a fényképezőt birtokba veszem, akkor mit tanácsolsz, mit vegyek még hozzá kiegészítőt? :)
Mivel elég széles a látóköröm és majdnem egyenlő vagyok egy kínai turistával, így minden olyan fényképezésre használnám, ami épp megtetszik, teszem azt természet vagy épp portré, nagyobb rendezvények, baráti/családi összejövetelek, ami épp szembe jön velem és érdemes megörökítenem. :)

Előre is köszi a válaszodat. :)
Timi

2016-03-18 22:47:23 • Havrán Timea

Szalay Krisztián

Csilla, így igaz, választasz egy csajos vázat, és máris gyárthatod a szebbnél szebb képeket! :)

2016-03-02 11:56:45 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Kedves Lóránt!

Véleményem szerint elhanyagolható a két gép közötti különbség, főleg hobbi célra. A 18-105-ös kitobival javaslom, azzal nagyobb a mozgástered. Kezdésnek és hobbi célra tökéletes.

2016-03-02 11:56:03 • Szalay Krisztián

Istók Lóránt

Kedves Krisztián!

Előző krédsemhez még felmerült bennem, hogy mennyire jelentős a Nikon D3200 és D3300 közti különbség? Ugyanis mint kifutó modellként, a D3200 + 18-105 DX VR objektívvel nagyon kedvező áron érhető el, így megfontolandó, hogy érdemes-e belevágni?

Köszönettel:
Lóránt

2016-03-02 09:03:26 • Istók Lóránt

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató