Fórum / Professzionális fényképezés / Az örök kérdés: Nikon vagy Canon?

Az örök kérdés: Nikon vagy Canon?

Létrehozta: Szalay Krisztián583 hozzászólás

Kocsisné Bognár Marianna

Kedves Krisztian!

Mindenkeppen meg fogom irni a velemenyunket a geprol.Egyebkent szerdan erkezik! Csak kozben eszembe jutott,hogy irtad,hogy szukseg lesz kozgyurure is. Talaltam kettot (ezt kulfoldon fogom megvenni), de megint tanacstalan vagyok, ne haragudj. Legy szives segits meg ebben,hogy melyiket rendeljem meg, melyik jobb a Nikon D7100-hez. Az egyik: Kenko DG Auto Extension Tube set for the Nikon es a masik: Mieke Automatic Focus Macro Extension Tube for Nikon. Elore is nagyon koszonom!

2015-03-23 15:09:50 • Kocsisné Bognár Marianna

Krommer Ákos

Sziasztok,

Végre egy olyan fórum, ahol érdemi információkat és véleményeket talál az ember. Hiánypótló darab :) Gratulálok hozzá Krisztián!
Mivel most váltok DSLR-re, igy számomra halmozottan hasznos volt, hogy rátaláltam az oldalra, hiszen a beszélgetésekből 90%-ban egyértelművé vált a döntésem. Ami miatt mégis irok, az a maradék 10%. Véleményedet szeretném kikérni két géppel kapcsolatban. Ezek a Nikon D3300 és D5200. Tisztában vagyok vele, hogy az 5xxx széria egyel erősebb kategória a belépőszintű gépek között, azonban ez ugye csak a 200-as széria, mig a másik igaz, hogy a teljesen belépő szintet képviseli, de ott az mégis 300-as. El tudnád esetleg magyarázni, hogy a két gép közül, ha csakis kizárólag a vázat tekintjük (vegyük azt, hogy mindkettőn ugyanaz az obi van) melyik az erősebb, jobb gép, amibe érdemes belefektetni, magyarul melyiket ajánlanád inkább megvételre (tényleg van e annyi különbség, amennyivel az 5200-as drágább a 3300-asnál). A kategóriájából látszik, hogy egyelőre csak hobbi célból használnám, természetfotók, város, illetve életképek témában.
Köszi, és gratula még egyszer ehhez a szinvonalas fórumhoz.

2015-03-23 12:05:59 • Krommer Ákos

Szalay Krisztián

Nagyon szívesen, örülök, ha hasznát tudtad venni! Kíváncsi vagyok arra, hogy boldogulsz vele. Írj, ha megvan a gép, és ha már kipróbáltad!

2015-03-17 10:48:53 • Szalay Krisztián

Kocsisné Bognár Marianna

Nagyon koszonom! Sokat segitettel!

2015-03-16 13:25:41 • Kocsisné Bognár Marianna

Szalay Krisztián

Kedves Marianna!

Bőségesen elegendő a 60eFt-os obi, nincs szükségetek a másikra. Minőségbeli különbség miatt van ekkora különbség, de ahhoz már professzionális váz is kéne. Szóval az egy olyan kategória, ami kezdésnek teljesen felesleges.

2015-03-15 18:35:42 • Szalay Krisztián

Kocsisné Bognár Marianna

Kedves Krisztian!

Nagyon koszonom a segitsegedet! Most keresgelek,hogy honnan rendeljem meg a Nikon D7100-asat,de megint elakadtam. A 35 mm fix objektiv keresesenel beadott tobb lehetoseget, 60000 - kozel 500000 ft kozott. Mi a kulonbseg?Persze nem akarunk 500000 Ft-ot kiadni erte, csak nem ertem. Melyik lehet a megfelelo szamunkra? Szep hetveget!

2015-03-14 17:35:31 • Kocsisné Bognár Marianna

Szalay Krisztián

Jó döntés! Nagyságrendileg jobb választás. Azt még tudni kell, hogy a 35-ös a D7100-as vázon kb 55-ös gyújtótávolságú objektív látószögét fogja adni. Ha nagyon aprók az ékszerek, érdemes közgyűrűt beszerezni hozzá, ami alkalmassá teszi az obit a makrózáshoz. Fogjátok majd tapasztalni, hogy a fix objektív mennyivel másabb képet ad mint a kitobi.

2015-03-13 13:26:16 • Szalay Krisztián

Kocsisné Bognár Marianna

Kedves Krisztian!

Nagyon koszonom a gyors valaszt es hogy "atiranyitottal". Itt tenyleg sok erdekeset olvastam es talaltam segitseget.Igy aztan ugy nez ki,hogy valtottam. Talan meg sem a Canon-t valasztjuk, hanem a Nikon D7100-at 18-105-os objektivval es ahogy olvastam az ajanlasod, jo beszerezni melle egy fix 35-oset is. Szerinted is jobb, ha atvaltok erre?

2015-03-13 13:05:34 • Kocsisné Bognár Marianna

Szalay Krisztián

Kedves Marianna!

Áthelyeztem ebbe a topikba a kérdésed, mert az általad létrehozott témára megnyitottuk ezt korábban. Érdemes visszaolvasnod az összes hozzászólást, mert nagyon alaposan körbejártuk a témát. De ami a legfontosabb lenne, hogy a blogbejegyzések közül elolvasnád azt, amelyik a kezdő fotósoknak ad tanácsot gépválasztáshoz. Első tekintetben jó választás lesz amit kinéztél, de azért nem árt átnézned, hogy mi szól ellene és mi mellette. Valamint arra is választ fogsz kapni, hogy mi alapján válassz.

Ha még ezen kívül is maradt kérdésed, írj nyugodtan!

2015-03-12 21:49:06 • Szalay Krisztián

Kocsisné Bognár Marianna

Kedves Krisztian!

Szeretnek vasarolni egy jo fenykepezogepet(nagyon amator vagyok), amivel tobb celom is lenne. Van 2 kisfiam, akiket folyamatosan fotozom, de annyit ugralnak,hogy sokszor a kep elmosodik.A masik, hogy amikor utazunk, autobol is jo lenne neha fotozni a tajat(persze nem 150-nel :-))) ), meg persze ha megallunk, esetleg” kozelebb hozni” a szep latnivalot. Valamint a ferjem elkeszult hazak belso reszerol szeretne szep fotokat kesziteni a weboldalara.Szoval abban szeretnem kerni a segitsegedet,hogy kineztunk egy Canon EO 550D gepet. AZt hiszem fontos, hogy DSRL gep, valamint kulon lencset vasarolnank hozza(, EF 24-70mm).Szerinted ez jo, vagy megis inkabb egy Nikon-t valasszunk? Ha igen, melyiket?Valaszod elore is koszonom! Mariann

2015-03-12 11:33:13 • Kocsisné Bognár Marianna

Szalay Krisztián

Szia Mihály! Úgy érted, hogy az AF vagy AF-S közül melyik való hozzá? Vagy a sima alatt mit értesz, a manuál fókuszt? Az említett vázban nincs szervomotor, így csak akkor fog működni az autofókusz, ha az AF-S jelölésű obit teszed rá. Ha elég a manuális fókusz, akkor mindegy.

2015-03-08 19:27:07 • Szalay Krisztián

Vörösmarti Mihály

Szia Krisztián.Szeretném megkérdezni hogy a D3300-as nikonhoz melyik fix 50-es objektiv a jó.Az af-es vagy a sima?

2015-03-08 18:21:12 • Vörösmarti Mihály

Szalay Krisztián

Szia Szilvi! Az lenne a legpraktikusabb, ha a blogbejegyzések között elolvasnád a jelenlegi legfrissebbet, ami a fényképezőgép választásról szól. Konkrétan minden kérdésedre benne van a válasz. Ha valami esetleg nem teljesen világos vagy maradt megválaszolatlan kérdésed, akkor azt pótolom.

2015-02-28 10:28:15 • Szalay Krisztián

Varga Szilvi

Kedves Krisztián, köszönöm a gyors választ.  A fényképezőgépemen jelenleg az alap objektív van, tehát 18-55-ös.  Javaslatot kaptam a Nikkor 18-200-ra, mi a véleményed róla? Ahogy említettem, embereket,  természetet fényképezek. Tehát minél jobb minőségű családi képeket szeretnék készíteni. A másik kérdésem pedig: szeretnék jövőben egy új fényképezőgépet is vásárolni, miben gondolkozzak? Tehát már most olyan objektív kell, amit majd ki tudok használni az új fényyképezőgépnél is. Köszönöm a segítséget.

2015-02-27 11:26:38 • Varga Szilvi

Szalay Krisztián

Szia Szilvi! Üdv a Fórumban! A Nikon D3000 a legkisebb gép a Nikon tükörreflexes palettáján. Abszolút a kezdő kezdő kategóriába tartozik, és ennek megfelelő minőséget produkál. Tanulni lehet vele. Milyen árban keresel objektívet? Jelenleg milyen objektívvel használod a gépet?

2015-02-26 16:43:15 • Szalay Krisztián

Varga Szilvi

Nagyon örülök, hogy rá találtam erre az oldalra. Tanácsra lenne szükségem. Szeretnék a Nikon D3000 fényképezőgépemre objektívet venni, kérném szépen a tanácsot. Embereket, természetet szeretnék fényképezni. Meg kell mondani, hogy csak most kezdek a fotózással foglalkozni, a fényképezést csak most tanulgatom. Valamint a véleményt is szeretném kikérni a Nikon D3000 fényképezőgépről.

2015-02-26 14:06:06 • Varga Szilvi

Szalay Krisztián

Szia Kornélia!

A lehető legjobbkor tetted fel kérdésed, ugyanis pont ma írtam egy blogbejegyzést ebben a témában. Ajánlom szíves figyelmedbe, és ha kimaradt valami, amire még kíváncsi vagy, írd meg itt nyugodtan!

Bízom benne, hogy sikerült ezzel összefoglalnom azt, amit szeretnél tudni!

2015-02-25 21:58:09 • Szalay Krisztián

Székely Kornélia

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, fényképező vásárlásban. Régóta fényképezem, első sorban koncerteket, idáig csak kompaktgéppel, de volt már alkalmam dslr-t is használni és régóta kacérkodtam a gondolattal, hogy befektetek egybe. Most viszont tényleg vásárlásra adnám a fejem, hetek óta olvasgatok, kutatok, én is írtam nem egy pro és kontra listát már, de még minidg elég elveszettnek érzem magam az ideális gép megtalálásában. Nem vagyok profi, nem fotózom semmilyen médium számára, csak magamnak, hobbiból. Kompakttal is össze lehet hozni elég szép képeket, de szeretnék feljebb lépni. Az utóbbi években elég divat lett, hogy mindenki dslr kamerát vásárol, de szeretném inkább a használhatóságra fordítani a hangsúlyt. Milyen kezdő (de esetleg a későbbiekben objektívekkel kiegészítve) fényképezőt ajánlanátok? Tudom, hogy koncert fotózásnál az alapgépeknél sokszor főként a beállításokon van a hangsúly, de mégis egy kicsit komolyabb kezdő szintű modellen gondolkoznék, nemcsak "családi fotók"-hoz. Előre is köszönöm!

2015-02-25 19:29:46 • Székely Kornélia

Szalay Krisztián

Zsófi, azt neked kell eldöntened, hogy kell-e az a pixel többlet, vagy elegendő lesz a kevesebb is. Ez attól függ, hogy mi a végtermék. Gondolok arra, hogy készülnek-e a képekből nagyobb nyomatok. Ha igen, akkor nem árt, ha van nagyobb felbontás. Internetes fotóalbumokhoz és hobbi célra bőségesen elég a 16MP.

2015-02-16 15:36:03 • Szalay Krisztián

Juszkó Zsófi

Még egy kérdésem lenne.
Megéri a d7100 azt a plusz 100e-t? a d7000-hez képest? mert ha nem egetverő a különbség, akkor az a 100as elférne egy(vagy több) jobb obiban.(tudom, tudom, 24 vs 16 mp…de erről is eltérő véleményeket hallottam már, kell e egyáltalán 24 mp? )
http://snapsort.com/compare/Nikon-D7100-vs-Nikon_D7000

2015-02-15 18:52:34 • Juszkó Zsófi

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató