Balatoni séta

Horváth Katalin
Horváth Katalin

Balatoni séta

Második próbálkozás. Először valahogy nem sikeredett feltötenem. Gépem Nikon D90, objektívem Nikkor 18-200. Most barátkozom vele és a fényképezéssel. Ügyeltem a diafragmára (f14) és a záróidöre (1/200). Addig-addig állítgattam, míg az ISO érték talán túl magasra sikeredett (800). Borongós idő volt napsütéses pillanatokkal. Semmi speciális célom nem volt, csak sétáltam a Balatonparton. Megláttam és megtetszett.

Értékelés

Ez a fotó tipikus példája a tudatos fényképezésnek. A szűk rekesz biztosítja a rendkívül nagy mélységélességet. Az ISO érték valóban elég magasra sikeredett, de egyáltalán nem zavaró. Valószínűleg elég lett volna a 400-as érték és hozzá 125-ös zársebesség. A kompozíció is figyelemre méltó!

Hozzászólások

Mahunka Balázs

Gratulálok a képhez! A fekete fém elég statikus dolog, mégis hihetetlen dinamikát képnek, és vezetik a szemet a távolodó emberek felé.

2011-12-21 09:28:24 • Mahunka Balázs

Tanyi Katalin

Szerintem az eddig feltöltöttek közül ez a legjobb kompozíció. :)

2011-12-21 10:25:01 • Tanyi Katalin

Horváth Katalin

:)  Olvastam az aranymetszésröl az Interneten és tudatosan próbálom alkalmazni.
Türelem rózsát teremt. Sokáig tartott mire a két sétáló végre belesétált a képbe. De megérte várni.

2011-12-21 15:33:18 • Horváth Katalin

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Horváth Katalin további fényképei

Újévi fogadalom

A hosszabb záridő miatt lehet érzékelni a mozgást a bemozdulással. Ha ez volt a cél, akkor sikerült a képet összehozni. A természetellenes elszíneződés valószínű, hogy a túl nagy fényérzékenység (ISO…

Téli napsütés

A szürke árnyalatok teszik művészivé a téli erdőben készült fényképet. Mivel a fák által alkotott függőleges vonalvezetés a domináns, ezért valószínűleg az álló kép szerencsésebb választás lett volna.

Balatoni séta

Ez a fotó tipikus példája a tudatos fényképezésnek. A szűk rekesz biztosítja a rendkívül nagy mélységélességet. Az ISO érték valóban elég magasra sikeredett, de egyáltalán nem zavaró. Valószínűleg elég lett…

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató