Fórum / Általános fényképezés / Éjszakai fotózás

Éjszakai fotózás

Létrehozta: Nagy Norbert10 hozzászólás

Szalay Krisztián

Imre, nagyon szívesen!

2017-10-20 14:46:14 • Szalay Krisztián

Kovács Imre

Köszönöm válaszod.

2017-10-20 12:16:30 • Kovács Imre

Szalay Krisztián

Szia Imre!

Mindegy, hogy természetes vagy mesterséggel fény adja a világítást, a fény ereje a lényeg a helyes expozíció szempontjából. Tehát meg kell határozni, hogy mennyi fény áll rendelkezésre. Ezt vagy külső fénymérővel teheted meg, vagy digitális technika esetén próba exponálással. Ha azt látod, hogy alulexponált a kép, akkor hosszabb záridőt kell állítanod, túlexponálás esetén pedig fordítva.

2017-10-19 10:11:36 • Szalay Krisztián

Kovács Imre

Sziasztok! Szia Krisztián!
Szeretném megkérdezni, de bár lehet hogy butaság lesz a kérdésem.Ha valami pl épület,szobor.. mesterséges fénnyel van megvilágítva honnan tudhatom hogy mennyi ideig kell a zárnak nyitva lennie ahhoz ,hogy ne égjen,vagy ne bukjon be az elkészült kép.

Válaszod előre is köszönöm!

2017-10-18 13:04:31 • Kovács Imre

Pataki Péter

Hát, ha nem akarsz a lamelláid számára hagyatkozni, használhatsz - különböző ágszámú - csillag szűrőket is. Ide is linkelek neked párat a széles választékból, ár szerint rendezve:
http://www.argep.hu/trend/CSIL/Csillag-szueroe.html
Üdv:
P.

2013-02-20 11:14:45 • Pataki Péter

Tajti Krisztián

Szia Zoltán!

Közben utánajártam én is a dolognak!A blende lamelláinak számától függ,h.hány ágú lesz a csillag!6 lamella=6 ágú csillag,8 lamella=8ágú csillag és 9 lamella=18 ágú csillag!Hogy miért duplázódik a 9 lamella tagnál azt mondjuk még nem értem…Valóban nagyon izgalmas terület az éjszakai fotózás és látványos képeket készíthetünk ilyenkor!

2013-02-14 10:30:52 • Tajti Krisztián

Balotai Zoltán

Üdv Tajti Krisztián!
Most olvasom a fórumokat és látom, hogy a kérdésedre még nem érkezett válasz. Saját tapasztalatom alapján az éjszakai fényforrások csillag formáját a blende jelentős szűkítésével érheted el. Az, hogy a csillagodnak mennyi ága lesz a blendéden található palástok (remélem így nevezik :-) számától (is) függ. Természetesen a rekesz ilyen mértékű szűkítése lényegesen hosszabb expozíciós időt követel meg, tehát állvány szükséges, de ezt gondolom te is tudod. Azt nem tudom - de nem hinném - hogy speciális objektívre lenne ehhez szükség, mert nekem pl Kitobijaim vannak, de ezekkel is szép eredményeket lehet elérni. Magam is gyakran készítek éjszakai felvételeket, szerintem nagyon izgalmas területe ez a fotózásnak. Remélem tudtam segíteni!

2013-02-12 20:41:54 • Balotai Zoltán

Tajti Krisztián

Kedves Fórumozók!

Mitől függ az,h. az éjszakai képeken a pontszerű fényforrások hány ágú csillagot rajzolnak?Illetve milyen objektívvel lehet ezt elérni?Van valakinek tapasztalata és/vagy vélemény az alábbi dologgal kapcsolatban?Ha igen akkor ne tartsa magába :D

2013-01-26 10:24:34 • Tajti Krisztián

Szalay Krisztián

Szia Norbi!

A legegyszerűbb megoldás az, ha a fotózást a naplemente utolsó fázisaiban végzed, amikor olyan színű az égbolt, amilyet a képen akarsz látni. Az autót külön be kell világítani. Használhatsz folyamatos fényt és villanófényt is. A legjobb megoldás a stúdióvaku, de gondolom ilyen nem áll rendelkezésre. Szinkronba köthetsz több riportervakut is, hogy jobban be tudd világítani a gépet. Ha riportervakuval dolgozol, akkor legalább a diffúzort tedd fel, az valamelyest szórja a fényt. Ebben az esetben a zársebességet a vakuszinkron határozza meg (például 1/125), majd ehhez választasz fényérzékenységet és rekeszt is. Ezek az értékek mind az aktuális fényektől fognak függeni.

2012-07-22 22:15:39 • Szalay Krisztián

Nagy Norbert

Szia Krisztián!

Nem rég el kezdtem érdeklődni az éjszakai fotózás iránt és sok képet láttam amiket korom sötétben csináltak meg külső fények segítségével (zseblámpa). Láttam olyat is amikben például egy autóval csináltak hasonlót,de úgy hogy közben az ég kékes árnyalatú volt és szeretnék én is elkészíteni egy ilyen képet. A kérdésem az lenne hogy mit javasolsz milyen beállításokkal érdemes fényképezni , és elég egyszer bevilágítani az adott tárgyat hosszú záridő mellett, vagy inkább úgy érdemes hogy több kép készítésével mindig mást megvilágítani az adott tárgyon, majd a képeket egymásra illeszteni? Továbbá milyen fényt érdemes használni , pl.: szórt fényt, valamilyen színű fényt stb.. ?

Előre is köszönöm a segítséget!

2012-07-22 18:27:24 • Nagy Norbert

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató