Fórum / Általános fényképezés / Objektív választás

Objektív választás

Létrehozta: Réti Attila732 hozzászólás

Szalay Krisztián

Szia Tamás!

Szerintem kezdetnek egy hobbi lámpaszett bőségesen megteszi, bár az is kérdés, hogy milyen messziről fényképezel. Közeli portrékhoz vagy teljes alakos képekhez keresel megoldást? A fényforrás teljesítményétől függ minden. Aztán ott van maga a helyiség kérdése is, hogy van-e lehetőség természetes fénynél dolgozni, vagy csak mesterséges lámpákkal akarsz dolgozni? Eldöntendő a háttér is. Fixen szerelt vagy mobil megoldást keresel? Esetleg előre berendezett helyen fotóznál? Maga a téma is megkívánhat több lámpát.

Azt érdemes tudni, hogy akár hobbi céllal, akár profi céllal fotózol, az eljárás ugyanaz, legfeljebb minőségbeli különbségekről beszélhetünk. Válaszoltam a másik fórum témában is erre vonatkozóan.

2016-01-01 08:42:02 • Szalay Krisztián

Szende Tamás

Köszönöm a választ nekem arra kell a "Házi stúdió" igazából hogy baráti körben családban fotózgassak gyakorolgassak! Sok új jövevény van a társaságaimba és megkértek hogy csináljak képeket és nem szeretnék nekik csúnya képeket készíteni :D

2015-12-30 19:04:49 • Szende Tamás

Sztruhár Erik

https://500px.com/photo/74389873/origin-by-tomer-yaffe?ctx_page=1&from=search&ctx_type=photos&ctx_q=night

ilyen kepre gondolok,h keszitheto -e ,f/3,5 el..ISO,EXPO,stb variálásával.

2015-12-30 14:20:53 • Sztruhár Erik

Sztruhár Erik

Köszönöm Krisztián!

Erröl az ejszakai égbolt fotózásról lenne még esetleg vmi infód számomra? kitobival ami f/3,5 lehet szép kepeket kesziteni ISO,záridö stb variaciok segitségével? vagy ilyen kitobinal felejtsem el,h ejszakai kepeket csinaljak?

2015-12-30 14:01:00 • Sztruhár Erik

Szalay Krisztián

Kedves Erik és Péter!

Köszönöm a kérdést és köszönöm a választ! Egyetértek Péterrel, ugyanezt tanácsoltam volna. Szerintem jó választás lesz. Az objektív minőségéről is Péter tud majd hiteles információval szolgálni.

2015-12-30 13:48:33 • Szalay Krisztián

Sztruhár Erik

Kedves Péter !

Köszönöm szépen a segítseget,en is igy gondolom,hogy amit tud a 15-55 azt tudja a 105,de amit tud a 105,azt nem tudja az 55 :)Ha már igy válaszoltál nekem,megkérdezném még akkor töled is,h milyen este ez az f/3,5 fenyerö? esti képek nem túl zajosak?csillagokat próbáltál már vele fotózni?ugy ,hogy fölnyomod az ISO-t?esetleg esti utcaképet?vagy beltéri kép sima lámpánál vaku nélkül?nem túl zajos? csak mert én azért szép képekre számitok ilyen körülmények között is,és nemhogy aztán olyan lesz,mintha a telommal fényképeznék..:)

2015-12-30 08:50:20 • Sztruhár Erik

Baranyai Péter

Hello Erik!

Nekem szintén Nikon D5200-as gépem van 18-105-ös objektívvel. A nyáron vettem, azóta használom. Én ezt az objektívet ajánlanám. Én is itt tettem fel a kérdéseimet először, de előtte is a 18-105 felé hajlottam ami megerősítést is nyert. És igen, én elsőnek teljesen megfelelőnek találom ezt az objektívet. Az elmúlt hónapok alatt rájöttem már egy-két dologra és így már tudom, hogy a 18-55-ös objektív látószöge kevés lett volna így utólag nézve. A fényereje a kettőnek ugyan az, ha jól tudom, szóval szerintem, ha nem az ár az elsődleges, akkor mindenképp jobb választás a 18-105-ös objektív. Amit tudnál a 18-55-össel azt mind tudod a 18-105-össel is, és azzal még többet is. Nekem ezek a tapasztalataim így 7 hónap után. :)

2015-12-29 23:01:43 • Baranyai Péter

Sztruhár Erik

Kedves Krisztián!

Pár héten belül megveszem a Nikon D5200-at..hosszú megfontolás után,árban es tudásban ez felel meg nekem..objektivvel együtt veszem majd.A legtöbb helyen a következö ket obival kapható:////azert veszem obival egyutt,mert így olcsóbb,mintha külön venném/// nikkor 18-55 AF-S DX VRf 3,5-5,6,vagy 18-105 f3,5-5,6 AF-S DX VR..amire az objektivet hasznalni fogom,az tájfotozas,esetleg madarak ,állatok kozelbol,portrek,egesz,fel alakos kepek emberekrol..belteri fotozas is..Azt tudom,hogy a 18-105 el jobban tudok majd zoomolni,szoval,kint erdöben nyilvan jobb lenne..de ugy hallottam,hogy 18-55 jobb portrekhoz..en valamiert ugy gondolom,h a 18-105 megfelelne nekem igy egyenlore univerzalis objektivkent,amit hasznalhatok a fent irtakra,mindre..Mi erröl a velemenyed?azt válasszam? es rengeteg gyönyörü ejszakai fotót láttam ,amit ilyen fenyerejü obival keszitettek…valoban lehetseges a csillagokat és a tejutat lefényképezni egy 18-105 f3,5-5,6 fenyereju objektivval? Köszönöm elöre is a válaszod. és nagyon tetszik a oldal.

2015-12-29 18:03:29 • Sztruhár Erik

Szalay Krisztián

Hello Tamás!

Hobbi célra keresel megoldást vagy kereskedelmi tevékenységhez? Mert óriási a különbség. Objektívnek neked is a nagy fényerejű alapot ajánlom. Ami neked van az nem alap, hanem kitobi. Az egy picit más. Házi stúdióhoz tökéletes.

Lámpákat meg úgy érdemes választani, hogy elmész egy kereskedésbe, ahol ilyeneket árulnak (pl. Tripont, Mikrosat), elmondod, hogy mekkora térben használod, milyen célra, és fognak ajánlani egy olyan teljesítményűt, amire szükséged van. Azért egy párszázezres beugróra számíts. Ja, és ha kereskedelmi tevékenységként végzed, akkor pedig képzés mindenek előtt. Nem csak a papír miatt, hanem magad miatt és a megrendelők miatt is.

2015-12-28 11:02:16 • Szalay Krisztián

Szende Tamás

Csáó
Érdeklődnék hogy szeretnék berendezni egy kis fotó stúdiót jelmezekkel, különféle hátterekkel és kellékekkel hozzá , valamint fényekkel, nah nekem itt is egy baki rögtön, hogy milyen fényeket szerezzek be alap indulásnak, valamint az ehez megfelelő Objektív is érdekelne Canon 1200d géphez!Én nézegettem a canon ef 24-105mm f4.0 usm Objektívet de az méreg drága indulónak számomra! Jelen Pillanatban csak egy stabilizátoros 18-55mm van (alap) meg egy 75-300mm.  Remélem jó helyre irtam és tudsz segíteni. Válaszod előre is köszönöm!

2015-12-26 23:07:12 • Szende Tamás

Szalay Krisztián

Szia Anna!

Az életemet nem merném rátenni, de úgy tudom, hogy nincs magyar nyelvű menüje a gépnek. Azt szoktam javasolni annak is, aki egyáltalán nem beszéli az angolt, hogy azt a pár kifejezést érdemes megtanulni, mert a legtöbb szoftver is így hivatkozik az egyes funkciókra és beállításokra, és jól jöhet ez a minimális tudás bármikor. Nincs belőle sok szerencsére.

2015-11-11 11:31:28 • Szalay Krisztián

Fésüs Anna

Szia Krisztián!
Még annyit hadd kérdezzek meg, hogy van-e a gépnek magyar menüje. Persze tudok angolul, csak sajna nem olyan szinten, hogy mindent megértsek, hiszen van, ami még magyarul sem világos, itt a fotózás világában.
Ha nem emlékeznél ez az a gép: https://www.220volt.hu/Fujifilm+FinePix+X-A2+kit+XC+16-50mm+II++XC50-230mm+II+barna
Előre is köszi, Anna! :)

2015-11-10 16:29:54 • Fésüs Anna

Szalay Krisztián

Kedves Edit! Nagyon jó az az objektív, sőt véleményem szerint túl jó. Fele annyiból megkapod az 1.8-as fényerejű változatát. Belépő géphez ennyire professzionális objektívet felesleges venni, mert nem fogsz érezhető különbséget tapasztalni. Még profi célra is nagyon sok esetben elegendő az 1.8. Akármelyiket is választod, főleg félalakos, illetve közeli portrékat fogsz vele tudni igazán szépen fényképezni.

2015-11-08 19:44:18 • Szalay Krisztián

Bogáth Edit

Kedves Krisztián! Nikon D 3100as gépem van és most összegyűlt egy kis pénzem,és szeretnék egy másik objektívet, egy 50mm-es f/1.4 AFS -t néztünk ki,mit szólsz hozá,szerinted jó választás? Köszönöm előre is

2015-11-05 21:53:38 • Bogáth Edit

Nagy Vivien

Köszönöm szépen! Mindenképp élni fogok a lehetőséggel!

2015-11-05 20:42:10 • Nagy Vivien

Szabó Beáta

Köszönöm eltökélt vagyok!

2015-11-04 20:03:26 • Szabó Beáta

Szalay Krisztián

Azt nem állítom, hogy elsőre is tökéletes lesz az eredmény, pusztán annyit mondok, hogy nem lehetetlen küldetés. Ha viszont megtanulsz gyorsan fókuszálni, illetve előre beállítani a fókuszt, és exponálni a kellő pillanatban, akkor sokkal gyakorlottabb leszel mint az, aki csak az AF-re hagyatkozik. Nem lesz kényelmes, de megéri a fáradságot.

2015-11-04 18:47:31 • Szalay Krisztián

Szabó Beáta

Köszönöm szépen, akkor nem probléma ha NEM AF-es az objektív .Szuper akkor próbálkozom a távolság bőven rendben van!

2015-11-04 17:36:41 • Szabó Beáta

Szalay Krisztián

Kedves Vivien! Nagyon szívesen! Jó kis obi, meglátod! Ha majd meglesz a cucc, szólj, és ha igény van rá, írok pár dolgot, ami jól jöhet portréfotózásnál.

2015-11-04 09:14:21 • Szalay Krisztián

Nagy Vivien

Kedves Krisztián!
Köszönöm! Akkor a második marad. Ha megérkezik ez a kis csoda, mindenképp küldök képet is! Nagyon várom már!
Még egyszer nagyon köszönöm a sok segítséget!

2015-11-04 07:34:52 • Nagy Vivien

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató