Fórum / Általános fényképezés / A megfelelő fényképezőgép kiválasztása

A megfelelő fényképezőgép kiválasztása

Létrehozta: Lakatosné Kunsági Zsanett126 hozzászólás

Balogh Tamás

Szia!

Köszönöm szépen tanácsod!
Bármi is lesz, preferálok! :)

2017-03-01 19:30:56 • Balogh Tamás

Szalay Krisztián

Szia Tamás!

Véleményem szerint a Sonyval fogsz jobban járni. Szép képet készít, van annyira jó, mint az említett Nikon. Sőt! Nézegettem példaképeket, igen szép amit produkál. Igaz, fényerős minőségi objektív kell hozzá. Ez azonban minden géppel így van. Manuális beállítások ugyanúgy megtalálhatók rajta, objektívet pedig bármikor vehetsz hozzá.

2017-03-01 19:21:37 • Szalay Krisztián

Balogh Tamás

Kedves Krisztián!

Köszönöm válaszod. Igyekszem a kérdésekre válaszolni:

1. Melyek azok a témák, amit a leggyakrabban fényképeznél?
Két dolog érdekel igazán:
a) szociofotó, dokufotó
b) utazások során elkapott érdekes pillanatok, momentumok, részletek

2.Fontosnak tartod a kisebb méretet hordozhatóság szempontjából vagy nem?
Igen, lehet ez egy szempont, bár nem tartom abszolút döntőnek.

3. Tervezel-e időnként beruházni egyre jobb objektívekbe, illetve egyéb kiegészítőkbe?
Igen, ezt nem zárom ki.

4. Gondolkodsz azon, hogy esetleg műteremben is használnád a gépet időnként?
Nem gondolkodom a műtermi fotózásban.

2017-03-01 05:58:16 • Balogh Tamás

Szalay Krisztián

Kedves Bettina és Krisz!

Mindkettőtöknek nagyon szívesen!
Hajrá, és várom a fejleményeket!

2017-02-28 10:41:32 • Szalay Krisztián

Pintér Krisztián

Szia Krisz!

Köszönöm a segítséged! Megpróbálom a szervízes bevizsgálást leegyeztetni az eladóval.

Üdv.:Krisz

2017-02-28 10:07:03 • Pintér Krisztián

Horváth Bettina

Krisztián, nagyon szépen köszönöm! Be fogok számolni a tapasztalatokról :-)
Üdv., H. Bettina

2017-02-28 10:04:27 • Horváth Bettina

Szalay Krisztián

Szia Krisz!

Az egy rendkívül profi objektív, teljesen jó lesz, vedd meg nyugodtan! Használt eszközt vásárolni, zsákbamacska. Vagy jó, vagy nem. Nagyon sok jó eszközt ki lehet fogni, de azért van rizikója is a használt cuccoknak. Ha kézbe fogod, a külső állapota is sokat elárul egy készülékről. Kívülről viszont nem tudod megállapítani, hogy mondjuk a zárszerkezet pontosan működik-e, illetve azt is nehéz megsaccolni, hogy mennyit fog bírni. Objektívek esetén nézd a mechanikáját, kopásokat, illetve a lencsék állapotát, már amennyit kívülről látsz rajtuk.

Az a legszerencsésebb, ha meg tudod nézetni szervizben úgy, hogy az eladó is jelen van. Nyilvánvalóan plusz költséget jelent a szerviz, viszont sokkal kisebb az esélye annak, hogy ráfázz.

2017-02-28 09:44:45 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Kedves Bettina!

Jó döntés! Igen, van két javaslatom két konkrét objektívre, ami még emészthető árban van. Nagylátószögű obinak a Sigma 18-35mm f/1.8 típust ajánlom, amit kimondottan APS-C szenzoros gépekhez gyártottak, mint amilyen például a D7xxx is. Teleobjektívnek praktikus lenne számodra a Sigma 135mm F1.8 DG HSM típus, ami ugyan fullframe méretű, ami azt jelenti, hogy a gyújtótávolságot másfélszeres szorzóval növelni fogja, azaz kb 200mm-nek megfelelő látószöget fogtok kapni. Ez közeli portrékhoz, sporthoz, természetképekhez kiváló, ha azért nincs olyan túl messze a fotózandó téma. A már meglévő alapobjektíveteket ez a kettő szépen kiegészíti, így tágas tértől kezdve, "közelre hozott témát" egyaránt fogtok tudni fényképezni.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni!

2017-02-28 08:51:32 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Kedves Tamás!

Más a két gép, mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. Ahhoz, hogy ezt optimálisan el tudjuk dönteni, nagyjából meg kell tudni határozni a következőket. Melyek azok a témák, amit a leggyakrabban fényképeznél? Fontosnak tartod a kisebb méretet hordozhatóság szempontjából vagy nem? Tervezel-e időnként beruházni egyre jobb objektívekbe, illetve egyéb kiegészítőkbe? Gondolkodsz azon, hogy esetleg műteremben is használnád a gépet időnként?

2017-02-28 08:40:16 • Szalay Krisztián

Pintér Krisztián

Szia Krisz!

Köszönöm a választ, sokat segítettél. Sportfotóhoz már nézegettem obikat, a Nikon 80-200 f2.8 AF-D-t néztem ki. Remélem ez megfelelő sportfotózásra!
Tanácsodat szeretném kérni használtgép vásárláshoz mit, hogyan ellenőrizzek a gépen, objektíven stb.
Köszi

2017-02-28 08:07:48 • Pintér Krisztián

Horváth Bettina

Kedves Krisztián,

köszönöm a gyors választ és a megerősítést!
Igen, a két objektív lenne számunkra az optimum :-) tudnál ajánlani konkrét típusokat (nagylátó/tele)?
Nagyon köszönöm Krisztián a segítséged!
További szép napot!
Horváth Bettina

2017-02-28 07:26:13 • Horváth Bettina

Balogh Tamás

Kedves Krisztián!

A szombati tanfolyamról én vagyok a grafikus az utolsó sor széléről. :)

Gépvásárlás előtt állok, konkrét anyagi korláttal. A 200.000-es határ van megjelölve (plusz-mínusz 20.000 Ft).
Két gép között vacillálok, ami hasonló árban van, de az egyik tükrös, míg a másik MILC.
1. Nikon D5300 18-105-ös objektívvel (https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/nikon/d5300-18-105mm-vr-vba370k004-p207893440/)
Erről az objektívről egyébként sok jót hallottam, persze tudom, hogy helyén kell kezelni, hiszen kitobjektív mégiscsak.

2. Sony A6000 16-50-es obival (https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/sony/alpha-6000-ilce-a6000l-16-50mm-p220323650/)
Ennek a gépnek a képminőségét dícsérik nagyon.

Felér-e a Sony MILC gépe a Nikon ezen típusával?
Vagy ha már e kettő között kell választani, akkor a tükrös mindenképpen?
Kérdés, hogy minőségben, technológiában valóban jobb-e?

Vagy esetleg van-e más javaslatod, ami ebben az árkategóriában jobb választás lehet?
Leginkább dokufotókra, városnézéshez és szociofotókra használnám.

Köszönöm előre is válaszod. :)

2017-02-27 17:10:47 • Balogh Tamás

Szalay Krisztián

Kedves Bettina!

Nagyon jó a kérdésed, és kifejezetten örülök a visszajelzésednek is! Ha mindenképpen váltanátok vázat, akkor véleményem szerint ne adjátok alább a 7xxx-es szériánál. Látványos minőségbeli javulást fogtok tapasztalni.

Azt is tökéletesen megértem, hogy még egy kitobit nem fogtok venni. Ne is! :) Egyrészt a meglévőt ugyanúgy fogjátok tudni használni, másrészt pedig ha már megtapasztaltátok, hogy mit csinál az 50-es alap, akkor kevesebbel úgysem fogjátok beérni. Ami szintén érthető.

Azt is tudni kell, hogy minél jobb egy objektív, annál kevésbé tud akkora tartományt átfogni mint a kitobjektívek. Ennek meg van a maga technikai oka. A kérdésem, hogy gondolkodtatok két objektíven? Az lenne az igazi. Egy nagylátó-zoom a tájképekhez és általános célra, és egy tele a szép portrékhoz.

2017-02-27 15:43:20 • Szalay Krisztián

Szalay Krisztián

Szia Krisz!

Ja, értem! Akkor viszont mindenképp a NikonD7000-nél maradj, mert sokkal gyorsabban reagál mint az alsóbb kategóriás társai. Sportnál pedig erre igen nagy szükség van. Obiból pedig - ahogy írtam korábban - minél nagyobb fényerejűt.

2017-02-27 15:28:32 • Szalay Krisztián

Horváth Bettina

Kedves Krisztián,

segítséged szeretném ismét kérni gép és objektív választásban. Teljesen amatőr, házi-családi "fotósok" vagyunk, a fényképezés tudományát mélységeiben belátható időn belül biztosan nem fogjuk sajnos elsajátítani, de szeretünk fotózni és jó képeket készíteni. Abban bízunk, hogy képzetlenségünket lelkesedéssel és korszerű technikával talán ellensúlyozni lehet valamennyire :-). Van 4 gyermekünk, általában róluk készülnek a képek, itthon, vagy kirándulások, családi összejövetelek alkalmával kül- és beltéren. Jelenleg egy ősrégi Nikon D50-es gépünk van, amit szertünk, de mindenképpen lecserélnénk. Korábban ajánlottál nekünk egy 50mm-es fix obit, ezt imádjuk, csodaszép képeket készítünk vele, de egy jó zoomobjektívet is tervezünk mellé vásárolni (korábban részletezett témákhoz). A kérdéseim:
1.) váz: egy Nikon D5300-ra gondoltunk, de felmerült a D7xxx széria is, anyagilag végülis beleférünk, kérdés, hogy érdemes-e?
2.) objektív: egy újabb kitobit nem vásárolnánk (van egy 18-200-as, nem szeretjük, nem csinálunk vele szép képeket), de a Nikkor 50mm-es mellé szeretnénk valami szépen rajzoló, jó fényerejű AF-es zoomobit is venni, mit tanácsolsz, mit válasszunk? A témák a fent kifejtettek lennének, tehát teljesen hétköznapi, gyönyörű családi fotók készítése a cél :-)
3.) a régi gépünkhöz való objektívek ugye kompatibilisek az új vázzal is?

Nagyon köszönöm előre is a segítséged!
Üdvözlettel, H. Bettina

2017-02-27 09:24:03 • Horváth Bettina

Pintér Krisztián

Szia Krisz!

Köszönöm a gyors választ, de rosszul fogalmaztam. Azért írtam a 18-105 obit biztosnak, mert tanuláshoz többnyire mindenkinek ezt javaslod aki nem tudja eldönteni pontosan mit is szeretne fényképezni. A gyerekek sportfotózása az adott, de ahhoz előbb tanulnom kellene és ehhez gondoltam a kitobit. Emelett érdekel a táj és a portré fotózás is. Ha van más javaslatod szívesen elfogadom.

2017-02-26 14:09:05 • Pintér Krisztián

Szalay Krisztián

Szia Krisz!

Kezdjük inkább az objektívtől. Azt írod, hogy a 18-105 az biztos. Ez nagy valószínűséggel egy kitobjektív lesz, ami nem a minőségéről híres. Ha innen indulunk, és ha ez a fix, akkor ehhez felesleges drága vázat vásárolnod. Hiába veszel jó vázat (mondjuk egy D7xxx sorozat valamelyikét), ha az objektív nem rajzol szépen. Ha tehát marad a 18-105 kitobi, akkor elegendő lesz hozzá a legolcsóbb váz is.

A sporthoz fényerős, gyors autofókuszos objektívet. Konkrétan azt a típust, ami még belefér a költségvetésbe. Javaslom, hogy a Tamron és a Sigma kínálatában nézz körül. Ezeknek viszonylag elfogadható árú termékei vannak. A gyújtótávolság 70-300 körül legyen, nagy valószínűséggel ennek lesz akkora látószöge, amivel le tudod fényképezni a srácokat.

2017-02-26 13:16:35 • Szalay Krisztián

Pintér Krisztián

Szia Kriszitán!

Gépvásárlás előtt állok és tanácsodat szeretném kérni. A fórumot régóta olvasom és nagyon tetszik. Kezd kialakulni mit is kellene vennem :-). Az obi az már biztos, hogy 18-105 ,de a gép kérdéses. Három gép van ami szóba jöhet: Nikon D3300, D5300 vagy egy használt D7000 amiben 2500 expo van. Kezdő fotós lennék, most tanulok mindent. Melyik gépet javasolnád?

A fiaim fociznak, ahhoz milyen objektivet javasolnál? Tudom sportfotózás nagyon drága és nagy fényerejű obi kell, de létezik-e olyan obi ami nem horror ár és elgogatható sportképeket lehet csinálni vele. Köszönöm előre is válaszod!

Üdv: Krisz

2017-02-26 08:49:17 • Pintér Krisztián

Szalay Krisztián

Hello Kristóf!

Ebből a pénzből azért ki lehet hozni jó masinát. Viszont jó lenne tudni, hogy milyen jellegű képeket fogsz készíteni, mert az objektívet érdemes annak alapján megválasztani. Ha nagyon szerteágazó, akkor is meg lehet oldani, de ha netán specializált a téma, akkor ezt vesszük figyelembe.

Addig pedig légy oly kedves olvasd el ezt a cikket!

2017-02-12 09:18:49 • Szalay Krisztián

Szoboszlai Kristóf

Hali!
Teljesen el vagyok veszve, remélem tudsz segíteni! Beiratkoztam egy grafikus tanfolyamra, és kiderült, fényképeznünk is kell majd. Namármost, ehhez nekem már csak egy fényképezőgép hiányzik… :P Mindenképp DSLR gépet szeretnék venni, van is elképzelésem, ám az objektívvel teljesen meg vagyok lőve. Mivel elég szűkös a keretem, 1 gépet és maximum 2 objektívet szeretnék venni, 300.000 Ft környékén. Tudnál esetleg ajánlani valamit?
Válaszodat előre is nagyon-nagyon köszönöm :)

2017-02-11 09:21:40 • Szoboszlai Kristóf

Olvasd el a legfrissebb cikkeket!

A klasszikus fotográfia értéke

A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?

Olvass tovább

Merre tovább?

A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?

Olvass tovább

Fényképezzünk ködben!

A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.

Olvass tovább

101 Fotótipp blog

Az arany óra varázsa

Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.

Olvass tovább

Mire jó a fehéregyensúly?

Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.

Olvass tovább

Mitől lesz a néző a kép részese?

Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.

Olvass tovább

Miben nyújt segítséget neked ez a honlap?

Fénykpezésről szól egyszerűen és érthetően. Minden cikk és szolgáltatás ezt a célt szolgálja. Olvashatod a bejegyzéseket, írhatsz a Fórumba, vagy akár fényképeket is feltölthetsz értékelésre.

Elfogadsz tőlem egy ajándékot?

Írtam egy tippsorozatot, hogy egyre szebb és jobb képeket tudj készíteni. A tippek végtelenül egyszerűek és könnyen alkalmazhatóak. Szeretnéd ezeket megkapni?
Szeretném, igen!

Találkozzunk személyesen!

Szoktam tartani előadásokat, elméleti és gyakorlati tanfolyamokat, workshopokat. Gyere el egy neked leginkább tetsző képzésre, találkozzunk személyesen, és kérdezz bátran! Amiben tudok, segítek.

További információk

Technikai jellegű kérdésed a fórumban teheted fel, ha pedig üzeneted személyes, írj emailt!

Biográfia
Kapcsolatfelvételi adatok
Adatkezelési tájékoztató