Kedves Krisztián! Íme az első segítség kérésem. Remélem a képből látod, hogy én mit láttam meg, szerettem volna kifejezni, megmutatni ezzel a kompozícióval. Igyekeztem legalább a harmadolási szabály alapjai szerint kialakítani a képet, fő hangsúllyal a beüvegezett erkélyre az egyes épületrészletek kissé torz megjelenésével együtt. A színezet kialakításánál direkt hangsúlyoztam a lepukkadt szűkésséget a fények árnyékok, becsillogások megjelenítése mellett (az ég csere csak hab a tortán és csak a kínlódásom eredménye – lehet, hogy totál felesleges) - de, valahogy nem jó, nem az igazi („fotós” visszajelzések szerint sem). Milyen irányban mozduljak, esetleg ezen kép újra feldolgozásával kapcsolatban vagy mire figyeljek az esetelege újra lövésénél?
Értékelés
Számomra tökéletesen érzékelteti a hangulatot a fotó, sőt, kifejezetten tetszik az árnyékos belső udvar részletgazdagsága. A képet nézve kettős érzésem van az égboltot illetően: vagy felesleges megmutatni, vagy többre lenne szükség belőle, ha már egyszer láttatni akartad. Nagyon szép, ahogy az út szegélye az előtérbe lép, viszont azt is lehetett volna tovább hangsúlyozni, ha leguggolsz. Egyébként a “valahogy nem jó” véleményektől tartózkodj! Vagy konkrétan mondja el az illető, hogy mi az amit másképp tenne, vagy nyugodtan hagyd figyelmen kívül!
Olvasd el a legfrissebb cikkeket!
A klasszikus fotográfia értéke
A fotográfiára mindannyian másképp tekintünk. Eltérő céllal végezzük, így az általunk előnyben részesített technika, az alkalmazott eljárás módja, a körülmények és a kapcsolódó műveletek is igen széles palettán mozognak. Van aki az innovatív megoldásokat keresi, másokat a hagyományos eljárások, a fotográfia klasszikus értékei hoznak lázba. Mindkét utat járhatjuk, de melyik az igazán nekünk való?
Olvass továbbMerre tovább?
A változás a fotográfiát sem kerüli el, és ebben velem együtt te is érintett vagy. Feltehetően azért jársz ezen az oldalon, mert szeretnéd megérteni a fényképezést, én pedig szeretném megértetni azt. Felmerül azonban a kérdés, hogy tényleg szükség van erre? Miért tanulunk, mit nyerünk vele?
Olvass továbbFényképezzünk ködben!
A köd rendkívül hatásos vizuális kifejezőeszköz. Érzelmet és hangulatot közvetít, az évszak jellegzetességeivel ruházza fel a tájat, mélységet ad a kompozíciónak és kiemeli a fő motívumokat. Erőteljes emocionális hatásának köszönhetően kifejezőbbé teszi azon témák üzenetét, melyek összhangban vannak ezzel az atmoszférával.
Olvass tovább
101 Fotótipp blog
Az arany óra varázsa
Minden napszaknak megvan a maga jellegzetessége, ami alapvetően meghatározza azt a látványt, ami szemünk elé tárul, és ezzel együtt fényképeink hangulatában is kulcsfontosságú tényezőként játszik szerepet. Az arany óra látványossága és képre gyakorolt hatása felülmúlhatatlan.
Olvass továbbMire jó a fehéregyensúly?
Annak ellenére, hogy a válasz végletekig egyszerű, mégis a hétköznapi fényképezésben az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott és meg nem értett fogalom. Pedig jelentőségét és a képre gyakorolt hatását nem szabad alábecsülni.
Olvass továbbMitől lesz a néző a kép részese?
Akkor igazán hatásos egy kép, ha a néző a részévé tud válni. Úgy kell elkészíteni a fényképet, hogy még véletlen se érezze magát kívülállónak az, aki az alkotást szemléli. Hogyan kivitelezhető ez a fotográfia eszközeivel? Egy nagyon egyszerű kompozíciós technikával.
Olvass tovább