Canon EOS 1100D-vel, 1600-as ISO-val, 1/4000-es idővel és állvánnyal készült a kép. A cél az volt, hogy jól láthatóan kapjam le az elrepülő fecskéket. Rengeteg képet ellőttem, bízva abban, hogy legalább egy szépen sikerül. Ennek ellenére mégsem vagyok teljesen elégedett az eredménnyel. Szerettem volna, ha jobban észrevehető a madár, ha valaki ránéz a képemre, az legyen az első, amit észrevesz. Talán jobb lett volna, ha az aranymetszés szerint bal-föntre komponálom a fecskét?
Értékelés
A kép rendkívül hangulatos, szépen visszaadja a hely atmoszféráját. Úgy tudtad volna megoldani, hogy a madarat vegye észre először a szemlélő, hogy a világos felhők elé komponálod, illetve ahogyan írtad, a bal felső aranymetszés pont tökéletes lett volna erre a célra. Az egy más kérdés persze, hogy a madár mit szól ehhez, és szándékozik-e arra a pontra repülni.
Hozzászólások
Olvasd el a legfrissebb cikkeket!
A teleobjektív
A távolban lévő fotótémák megörökítésének eszköze a teleobjektív. Látszólag közelre hozza a messzi témát, ami igen hasznos természet- és sportfotózásnál, valamint minden más esetben, ahol a szűk tér látványára szeretnénk kompozíciónkat építeni.
Olvass továbbA nagylátószögű objektív
Térélményt a tér tágításával érhetünk el. A tágas tér okozza a térbeliség látványát, azaz a perspektivikus hatást. Tágíthatjuk a teret a Mátrix trilógiában látott módszerekkel is, de ha szerényen nagylátószögű objektívet használunk, az is tökéletesen megteszi.
Olvass továbbAz alapobjektív
Amit a szemünkkel látunk, ahogyan a perspektívát érzékeljük, azt tekintjük a legtermészetesebbnek, hiszen ehhez a látványhoz szoktunk hozzá születésünk óta. Azok a fényképek, melyek megközelítőleg ugyanezt a térérzetet nyújtják, természetes hatást keltenek.
Olvass tovább