A fotó Canon 350D fényképezőgéppel és egy 55-250-es objektívvel készült. A fotó egy őszi délutánon készült budapesti sétám során. Általában az álló formátumú képeket részesítem előnyben. Képem elkészítésénél a téma elé belógó ágak motiváltak. Számomra ez teszi érdekessé a képet. Szeretném kérni a szakember véleményét is ezzel kapcsolatban. Köszönettel: Kormos Ágnes
Értékelés
Ebben az esetben szerencsés választás volt az álló formátum, azonban a kép helyzetét a témában domináló irányvonalak (markáns vonalak, élek, stb) mennyisége határozza meg. Ha több a függőleges irányvonal, akkor a függőleges formátum szerencsés, és ugyanígy igaz a fekvő helyzetű fényképekre is.
A felvétel egyébként rendben van, a belógó fa mint előtér érdekes hatást kölcsönöz a kompozíciónak. A színbeállítás az, amit lehetett volna korrigálni a melegebb árnyalatok irányába. Így kicsit hideg, kékes lett. Ettől függetlenül látszik, aminek látszania kell.
Olvasd el a legfrissebb cikkeket!
A teleobjektív
A távolban lévő fotótémák megörökítésének eszköze a teleobjektív. Látszólag közelre hozza a messzi témát, ami igen hasznos természet- és sportfotózásnál, valamint minden más esetben, ahol a szűk tér látványára szeretnénk kompozíciónkat építeni.
Olvass továbbA nagylátószögű objektív
Térélményt a tér tágításával érhetünk el. A tágas tér okozza a térbeliség látványát, azaz a perspektivikus hatást. Tágíthatjuk a teret a Mátrix trilógiában látott módszerekkel is, de ha szerényen nagylátószögű objektívet használunk, az is tökéletesen megteszi.
Olvass továbbAz alapobjektív
Amit a szemünkkel látunk, ahogyan a perspektívát érzékeljük, azt tekintjük a legtermészetesebbnek, hiszen ehhez a látványhoz szoktunk hozzá születésünk óta. Azok a fényképek, melyek megközelítőleg ugyanezt a térérzetet nyújtják, természetes hatást keltenek.
Olvass tovább